Program

Clubwash filming

Místo: Clubwash
POZOR ZMĚNA! Místo…

7. 6. 2014
zpět

Clubwash filming, 7. 6. 2014 v 16.15

Datum: 7. 6. 2014

Místo: Clubwash

Typ: Další

POZOR ZMĚNA! Místo plánovaného filmu Všichni spolu uvedeme ve stejném čase (19:15) rakouský snímek Ilegální máma. (Ed Moschitz / Rakousko / 2011 / 95 min.) http://www.jedensvet.cz/pit/filmy-materialy/20

 

V rámci tradiční promítací sekce v klubu Clubwash na ulici Stará budeme letos promítat komponovaně tři dokumenty. Postupujeme „od lokálu ke globálu“ – od dokumentu, který souvisí přímo s „Bronxem“ o brownfieldu Vlněna přes dokument Víta Klusáka o blokádě neonacistického pochodu a o Brně až k německému Všichni spolu. Chill out sekce Ghettofestu pro filmové a dokumentární labužníky s krátkými debatami a specifickou atmosférou našeho partnera CLUBWASH!

16.15 Vlněna: Life in the Factory

Režie: Cosmi Tcaciuc a Petr Hájek / 23 min.

Anotace: Bývalý tovární komplex Vlněna čeká na zbourání. Pozvolna rozpadá a zdánlivě zeje prázdnotou. Co však skrývají jeho útroby? Pohled do života mladých lidí, kteří tyto prostory oživují.

Teaser si pusťte zde, po promítání bude probíhat krátká diskuze s tvůrci dokumentu.


17:00 Film jako Brno

V. Klusák a studenti FAMU / Česká republika / 2011 / 63 min.

Anotace: Dokumentární projekt FILM JAKO BRNO je unikátní akce 6 začínajících dokumentaristů – studentů FAMU a jejich učitele Víta Klusáka (Český sen, Český mír, Vše pro dobro světa a Nošovic). V jediném dni – 1. máje 2011 – se těchto sedm filmařů spolu s malými štáby vydalo zmapovat situaci ve městě Brně. Výsledkem jejich snažení je film o sedmi kapitolách, které hravě i s názorem portrétují všechny myslitelné strany barikád toho divokého dne: neonacisty, policisty, politiky, novináře, Romy, blokádníky a jako nezúčastněné: návštěvníky a zvířectvo brněnské ZOO.

Více info o filmu včetně traileru najdete zde.

19:15 Všichni spolu

Hella Wenders / Německo / 2011 / 87 min.

Anotace: „Velkou debatu asi nepotřebujeme. Daniela dostane důtku a tím to končí. Souhlasí všichni? Tak to uzavřeme.“ Nudně znějící schůze je ve skutečnosti fascinující setkání osmiletých dětí, které každý týden samy vedou porady, aby probíraly situaci ve třídě a samy nacházely dohodu při řešení problémů. Děje se tak na základní škole v Berg Fidelu, čtvrti německého Münsteru, kde se spolu čtyři roky vzdělávají děti bez rozdílu věku, rasy nebo handicapu. Výjimečně nadaný David, který chce být astronomem, se tu učí společně s bratrem Jakobem, který má Downův syndrom. Lukas, jenž si plánuje kariéru automobilového závodníka, má problémy se sluchem a motorikou a budoucí topmodelka Anita trpí poruchou učení. Portrét několika dětí, které v této škole získávají znalosti i sociální dovednosti, ukazuje, co to znamená moderní vzdělávání a co se stane, když i znevýhodněné dítě dostane šanci.

všichni spolu film jako brno