Program

Kabinet doktora Caligariho a Tom Holič live

Místo: ul. Bratislavská
Páteční program na Platan…

6. 6. 2014
zpět

Kabinet doktora Caligariho a Tom Holič live, 6. 6. 2014 v 21.15

Datum: 6. 6. 2014

Místo: ul. Bratislavská

Typ: Další

Páteční program na Platan stage a na celém festivalu Ghettofest bude ve znamení letního kina a promítání filmu s live hudebním doprovodem.

Přijďte se už v pátek večer navnadit na hlavní festivalový den pod platany! Nachystali jsme si pro vás skutečnou lahůdku!

Od 21.15 začne přímo v prostoru Platan café na ulici Bratislavská budeme promítat německý kultovní němý horor KABINET DOKTORA CALIGARIHO (1920). Promítání bude o to výjimečnější, že ho bude ŽIVĚ DOPROVÁZET TOM HOLIČ. 
Kombinace elektronické hudby, živého zpěvu a hry na trumpetu dělá z vystoupení tohoto všestranně nadaného umělce unikátní umělecký zážitek!

Anotace filmu: 

CABINET DOKTORA CALIGARIHO bývá označován jako první expresionistické dílo. Jeho kouzlo spočívá především v nevídaném řešení výtvarné scény, kterou obstarala skupina mladých avantgardních umělců DER STURM. Dokonale vytvořili fantaskní dekorace pokřivených zdeformovaných ploch a celkový dojem nereálného světa, který spolu s vypjatými hereckými výkony, výrazným líčením herců a bizarní kombinací světel a stínu dodává snímku potřebnou působivost.

Caligari by se dal chápat i jako metafora pro poválečné Německo, plné obav a znepokojení z nastalé situace a strachu z budoucnosti.Caligari má představovat tehdejší systém, státní autoritu a Cesare je jen loutkou v jeho rukou, která plní rozkazy a v zájmu věci i umírá…

Drama / Horor / Fantasy / Mysteriózní/ Německo, Robert Wiene, 1920, 50 minut

 

tom holič 2  kabinet doktora caligariho 3  201101081108_caligari2